specjalista informatyk

Szpital Wojewódzki w Opolu sp. z o.o. Opole Wynagrodzenie do negocjacji

Szpital Wojewódzki w Opolu sp. z o.o.

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na stanowisku Specjalista Informatyk będzie odpowiedzialna m.in. za:

  • Prawidłowe i terminowe wykonywanie czynności wynikających z działania systemu komputerowego,
  • Zapewnienie prawidłowego działania nadzorowanego systemu komputerowego poprzez rutynowe kontrole sprzętu i oprogramowania oraz wspomagania pracy innych użytkowników systemu komputerowego,
  • Bieżącą współpracę z serwisantami systemu komputerowego, zgłaszanie awarii i nieprawidłowości w działaniu systemu komputerowego oraz nadzorowanie pracy służb serwisowych wraz z kontrolą poprawności wykonywania usług związanych z systemem komputerowym,
  • Prowadzenie ewidencji wykorzystywanego oprogramowania w Szpital i jego dokumentacji tj. licencje, gwarancje, umowy nadzoru autorskiego itp. Dla każdego oprogramowania oddzielnie w której na bieżąco będą odnotowywane wszystkie awarie, modyfikacje programów, usterki, wad etc.,
  • Kontrolowanie i zabezpieczenia prawidłowości przebiegu czynności serwisowych w zainstalowanych systemach komputerowych oraz zgodnie z procedurami pozbawiania z urządzeń, dysków oraz innych nośników zawierających dane osobowe wszelkich danych oraz nadzorowanie napraw urządzeń służących do przetwarzania oraz archiwizowania danych zgromadzonych w systemach komputerowych Szpitala,
  • Zapewnienie bezpieczeństwa całego systemu oraz sieci teleinformatycznej w tym w szczególności właściwego zabezpieczenia danych poprzez bieżące sporządzanie kopii zbiorów, sprawdzania poprawności odtwarzania kopii baz danych systemów Szpitalnych oraz archiwizowanie danych wraz z raportowaniem zgodnie z przyjętymi procedurami,
  • Zabezpieczenie sprzętu teleinformatycznego, przestrzeganie zasad dostępu do zasobów sieciowych tylko upoważnionym pracownikom-użytkownikom. Zapewnienie bezpieczeństwa i poufności danych w nadzorowanym systemie teleinformatycznym poprzez zarządzanie ustalonymi zasadami logowania do systemu teleinformatycznego Szpitala,
  • Bieżącej kontroli i pomocy w konserwacji sieci strukturalnej oraz urządzeń sieciowych Konserwatorowi,
  • Bieżącej kontroli oraz pomocy w konserwacji urządzeń biurowych Konserwatorowi Sprzętu i Sieci komputerowej w tym również w wymianie materiałów eksploatacyjnych,
  • Nadzoru i kontroli przestrzegania zasad korzystania ze sprzętu oraz oprogramowania składających się na system teleinformatyczny przez innych użytkowników,
  • Prowadzenia działań kontrolnych z punktu widzenia kryteriów: legalności, rzetelności, gospodarności i celowości,
  • Badania przyczyn stwierdzonych uchybień, nieprawidłowości z ustaleniem osób za nie odpowiedzialnych,
  • Szkolenia użytkowników- pracowników w zakresie korzystania z systemu teleinformatycznego,
  • Bieżącej aktualizacji strony intranetowej oraz internetowej Szpitala,
  • Współudziału w pracach wdrożeniowych systemów komputerowych związanych z działalnością Szpitala,
  • Prawidłowego wykonywania innych czynności wynikających z realizowanych zadań zgodnie z posiadanymi kompetencjami,
  • Udziału w zespołach przygotowujących wniosek na wykonanie projektów i prac remontowo-budowlanych uwzględniających sieci teleinformatyczne,
  • Projektowania i programowania rozwiązań administracyjno-biurowych w formie elektronicznej z przeniesieniem praw autorskich na Szpital,
  • Wnioskowania nowatorskich rozwiązań usprawniających działania sieci oraz systemów komputerowych.

Wymagania

Wymagania niezbędne:

  • Obywatelstwo polskie;
  • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • Brak prawomocnego skazania za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • Wykształcenie wyższe z zakresu informatyki, zarządzania systemami IT, telekomunikacji;
  • Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku Specjalisty Informatyka lub Informatyka;
  • Biegła znajomość desktopowych systemów operacyjnych takich jak: Windows7, Windows8, Windows10;
  • Zaawansowana znajomość konfiguracji systemów Linux (no GUI): Oracle Linux, CentOS, Ubuntu, Debian;
  • Biegła znajomość systemów serwerowych takich jak W2K8, W2K12;
  • Znajomość Active Directory, Public Key Infrastructure, Terminal Services;
  • Znajomość systemów wirtualizacji VMware;
  • Podstawowa znajomość systemów bazodanowych: Oracle 11g, MSSQL, MySQL, Firebird oraz znajomość SQL ( DML,DDL)
  • Umiejętność tworzenia skryptów BATCH,PS, BASH;
  • Umiejętność z zakresu diagnostyki, serwisowania i optymalizacji wydajności PC;
  • Znajomość sieci LAN, WAN w tym routing, ACL, VLAN, VPN, Port Security;
  • Znajomość urządzeń klasy UTM - podstawowa konfiguracja oraz monitorowanie parametrów;
  • Znajomość systemów BACKUP'owych ( w tym OPEN SOURCE);
  • Znajomość procedur bezpieczeństwa w obszarze IT;
  • Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, samodzielność, kreatywność, kultura osobista, zdyscyplinowanie, samo dokształcanie się, dyspozycyjność, szacunek dla współpracowników oraz kierownictwa, umiejętność słuchania oraz wysławiania się, skrupulatność i rzetelność w prowadzeniu spraw na stanowisku pracy.

Mile widziane:

  • Umiejętność programowania w Python, PHP, JS  lub innym języku;
  • Znajomość systemów HIS, RIS/PACS, LIS, FK;
  • Posiadanie certyfikatów lub szkoleń RHCSA, RHCSE, CCNA (4 semestry), Fortinet itp.

Oferujemy

  • Praca przy własnym stanowisku (wyposażone w jednostkę PC oraz 2 monitory 23' + notebook) w Dziale Informatyki oraz stanowiskach na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Opolu;
  • Stanowisko związane z przemieszczaniem się pomiędzy budynkami Szpitala;
  • Zadania realizowane na stanowisku wymagają podnoszenia i przenoszenia sprzętu IT;
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kwalifikacji oraz umiejętności.
Wymagane dokumenty: CV
Wymagane dokumenty: List motywacyjny

Gdzie szukać pracy jako specjalista informatyk

Jaka oferta pracy na stanowisku: specjalista informatyk w miejscowości: Opole jest idealna dla Ciebie? Śmiało Aplikuj! Sprawdź też inne ogłoszenia o pracę z firmy Szpital Wojewódzki w Opolu sp. z o.o. lub zapoznaj się raz jeszcze z ofertą pracy. Szukam pracy jako specjalista informatyk Możesz także skorzystać ponownie z naszej darmowej wyszukiwarki ofert pracy

Zachęcamy do złożenia Aplikacji na stanowisko specjalista informatyk, praca w Opole dopasowana do Twoich wymagań.Szpital Wojewódzki w Opolu sp. z o.o. praca. Zobacz także dostepny katalog Stanowisk na Szukampracy.pl, gdzie znajdziesz więcej ogłoszeń o pracę.

Zostaw swój numer a odzwonimy do Ciebie