Site icon Blog Szukampracy.pl – Artykuły o rynku pracy i HR dla pracodawcy

Szkolenia otwarte czy zamknięte?

Podziel się z innymi

O wartości szkoleń oraz potrzebie inwestowania w kapitał ludzki nikogo nie trzeba już przekonywać. Siła przedsiębiorstwa najczęściej to właśnie ludzi, nie biura, fabryki czy maszyny – nawet pomimo postępującej automatyzacji i robotyzacji. Dzięki szkoleniom nasi pracownicy poszerzają wiedzę i rozwijają kwalifikacje. Jakie jednak szkolenia wybrać? Otwarte czy szkolenia zamknięte?

Krótko o szkoleniach otwartych i zamkniętych

Skąd się wziął podział na szkolenia otwarte i szkolenia zamknięte? I co to właściwie znaczy? Szkolenia otwarte są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych chcących dołączyć do otwartej grupy szkoleniowej, której celem jest rozwijanie wiedzy i umiejętności w ściśle określonym temacie. Szkolenia zamknięte to natomiast oferta „szyta na miarę” – ich przygotowanie poprzedza badanie potrzeb szkoleniowych danej grupy uczestników, a następnie przygotowanie dedykowanego programu szkolenia.

Jakie szkolenie wybrać?

Zarówno szkolenia otwarte, jak i zamknięte są powszechne i łatwo dostępne. Różni je jednak kilka szczegółów, każdy rodzaj szkoleń ma też swoje wady i zalety. Kiedy zatem wybierać szkolenia otwarte?

Kiedy więc wybierać szkolenia zamknięte?

W nowoczesnej polityce szkoleniowej jest oczywiście miejsce zarówno na szkolenia otwarte (które znajdziesz na https://eventis.pl/szkolenia), jak i zamknięte, jak też na inne metody szkoleń i rozwijania zespołu – szkolenia online, e-learning, zastosowanie metod blended learning czy uczenia się na stanowisku pracy. Zawsze warto się zastanowić, która najlepiej odpowiada naszym aktualnym potrzebom szkoleniowym.