Wyszukaj spośród 25963 ofert pracy

Technologie, więc bądź trendy i ułatw sobie pracę!

Innowacje technologiczne w skuteczny i często bardzo niedoceniany sposób potrafią sprawić, że życie staje się dużo przyjemniejsze. Warto podążać za nowinkami i korzystać z nich pełnymi garściami. Gotowi? Startujemy!

 

Co już mamy?

 

Nowoczesne telefony komórkowe

Jeszcze kilka lat wcześniej przeciętny zjadacz chleba nie mógłby sobie nawet wyobrazić, jakie technologie czekają na niego za rogiem. Telefon komórkowy, który łączy tak wiele najpotrzebniejszych funkcji, jest tego doskonałym przykładem. Rozwój komórek, zamknięcie w tej małej formie, która mieści się w kieszeni, dużego kawałka świata jest wręcz fenomenem. Telefon już nie służy tylko do komunikacji, to aparat, latarka, kalkulator, odtwarzacz muzyki i wideo, słownik i budzik w jednym. Oprócz tych podstawowych funkcji daje nam tez kontakt z internetem, który jest kolejną niekończącą się historią. Aż strach pomyśleć, co będziemy nosić w kieszeniach za kilka lat. (oby przy okazji dużo kasy)

Płatności zbliżeniowe

Wyciągnięcie ręki do naszego zabieganego społeczeństwa. Wszystkie patenty, które przyspieszają życie są powszechnie pożądane. Takie są płatności zbliżeniowe, chociaż ciągle wzbudzają kontrowersje, szczególnie przez braki w bezpieczeństwie użytkowania, nie można odmówić im fenomenalnej kariery. Brak autoryzacji wykonywanych zakupów sprawia, że karty zbliżeniowe są świetną pożywką dla kieszonkowych złodziei, ale gdyby to się zmieniło, już nie byłyby tak szybką formą płatności. Co by nie mówić szybko wdarły się do naszego życia znacznie ułatwiając chociażby zwykłe wyjście na zakupy.

Synchronizacja w chmurze

Wszystkie aplikacje pozwalające na zapis w chmurze, bez względu na autora, są bardzo wygodne. Nikt sobie obecnie nie wyobraża codziennego podłączania telefonu kablem do komputera, by zgrać pocztę czy zdjęcia. Dzięki chmurze zrobiliśmy się wygodni i ponownie oszczędzamy cenny czas. Jej dodatkowym atutem jest automatyczny zapis danych i tworzenie kopii zapasowych, dzięki czemu dbamy o bezpieczeństwo naszych danych.

Ekrany wielodotykowe

Ekrany dotykowe są już codziennością dla większości dzieciaków w szkołach, jednak to ekrany wielodotykowe tak naprawdę niosą przełomowe ułatwienia użytkowania. Bardziej rozwinięte urządzenia, kontrolowane przez zwykłe gesty ręki, są przyjemniejsze w obsłudze, a wygodne gesty wręcz relaksują podczas pracy, angażując nas do trochę innego rodzaju wysiłku intelektualnego. Sam obrazek człowieka sterującego maszyną przy pomocy ruchów dłoni, sprawia, że automatycznie myślimy o, jeszcze tak niedawno nieosiągalnej, przyszłości rozwoju.

 

Co możemy mieć?

 

Nowa perspektywa od sportowców

Ukłon w stronę sportowców, a właściwie fanów sportowych wyczynów, którzy najchętniej zajrzeliby w głowy swoich idoli. Technologia łącząca miniaturowy komputer i kamerę, które umieszcza się w koszulce sportowca, tak by zdobyć nowe ujęcie transmisji telewizyjnej. Pomysł by spojrzeć na piłkę, boisko czy przeciwników, okiem wyczynowych sportowców może okazać się przełomem.

Opaska aktywności małych dzieci

Patent prosto z Azji, wnikliwie troszczący się o najmłodszych. Wzorem opaski mierzącej naszą aktywność podczas uprawiania sportów, nowy patent chce w ten sposób chronić małe dzieci. Zestaw czujników i aplikacja mają monitorować funkcje życiowe i sygnały płynące z ciała, nawet jeszcze nienarodzonych dzieci.

Dron na rękę

Kamery wyposażone w nieduże silniki latają nad naszymi głowami już od jakiegoś czasu. Teraz dobiegają końca prace nad małym dronem, który noszony na nadgarstku jak bransoletka, ma być zawsze pod ręką i wykonywać zdjęcia z zupełnie nowej perspektywy. Unoszący się kilka metrów nad naszą głową musi wywołać skojarzenia połączenia drona z kijem do selfi i takie pewnie będzie jego główne wykorzystanie przez społeczeństwo.

Sensor na nartach

Warto pochwalić się także naszymi rodzimymi pomysłami. Polski projekt sensora, który ma być umieszczony na nartach, przypomina aplikację dla biegaczy. Tu jednak został wykonany jeszcze jeden krok naprzód, ponieważ dzięki zbieraniu danych dotyczących jazdy użytkownika, sensor wysyła dane do aplikacji na smartfonie, która dokładnie analizuje je i informuje o możliwych kontuzjach czy przebytej trasie.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz